• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
MİMARİ PROJE
Amatör Ruh, Profesyonel Adım!
İNŞAAT
Tamirat, Tadilat, Restorasyon
3D GÖRSELLEŞTİRME
Görsellik, Güzelliktir...
İÇ MİMARİ/DEKORASYON
Yaratıcı Fikirler, Akılcı Çözümler!

3D Görselleştirme

    3D yani üç boyutlu bilgisayar destekli yazılım programlarının sunmuş olduğu çizim ortamı yapı sektöründe önemli bir yer tutmaktadır.

      Mimari görselleştirme çalışmaları için bu teknolojinin kullanılması sayesinde çok büyük maliyet ve sorun potansiyeline sahip yapılar daha uygulama başlamadan defalarca kontrol edilip, değişmeyecek sonuç raporlarıyla işlenmesi gerekmektedir. İşte bu noktada yapıların simülasyonu paha biçilemez bir değerdedir. Deprem, sel, rüzgar, ısı, görsellik ve tabi ki maliyet… Bütün bunlar sonuç raporlarında yer alması gereken kalemlerdir.

     3d modelleme, yapıların iki boyutlu verilerden üç boyutlu simülasyona dönüştürülme işlemidir. Mimari görselleştirme işleminden önce yapılan bu modeller sayesinde oluşan ya da oluşabilecek hatalar ve maliyet hesabı çok daha yaklaşık ve doğru bir şekilde hesaplanmakla beraber projenin sonuç görüntüsüne karar vermek ve tanıtmak da mümkün olur.
       3D Mimari görselleştirme süreci içerisinde bir çok konu detaylandırılabilir ve çok daha kolay değiştirilebilir. Bu detaylara örnek vermek gerekirse bir parkenin istenilen malzemesi, duvar süslemesi, henüz piyasada olmayan bir mobilya tasarımı gibi bir çok özel çalışmalar 3d mimari görselleştirme sayesinde zaman ve maliyet kaybı yaşamadan oluşturulur.
     
      3D Mimari görselleştirme çalışmasından önce yapılan modelleme işin temelini oluşturmaktadır. Modellemenin ardından yapılan 3d mimari görselleştirme ya da süsleme, dekorasyon kelimeleriyle ifade edebileceğimiz çalışmalar 3d sanatçılar tarafından dizayn edilmektedir. Şüphesiz üreticilerin beli bir maliyeti geçmemesi için birtakım kısıtlamaları olmakla beraber tasarımsal açıdan bir yönlendirmeleri söz konusu olmaz ya da beklenmez. Bu konuda özellikle iç tasarım çalışmaları için mekan sahibi etkindir. Onun iç dünyası, beklentileri 3d sanatçılar tarafından dikkatlice irdelenir ve 3d mimari görselleştirme çalışmaları onlarla sürdürülür. Dış Cephe tasarımlar da elbette zengin çalışmalardır fakat maalesef ülkemizde mimari görselleştirme açısından tasarımsal istekler oldukça düşüktür.
         
AlışSatış
Dolar17.924017.9959
Euro18.455818.5297